Nietrzeźwy, bez uprawnień spowodował kolizję i znieważył policjantów

0
Nietrzeźwy nastolatek spowodował kolizję i znieważył policjantów
Fot. ilustr. Pixabay

Sobotni wieczór 17 lipca nie był szczęśliwy dla 15-letniego nietrzeźwego lędzinianina. Poważny zatarg z prawem młodzieniec rozpoczął od kolizji, a zakończył na znieważaniu policjantów. Trafił do izby wytrzeźwień. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu informuje, że 17 lipca w godzinach wieczornych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Gwarków w Lędzinach przewrócił się jadący motorowerem młody człowiek. Gdy policjanci ruchu drogowego przybyli na wskazane miejsce okazało się, że motorowerzystą jest 15-latek, który nie posiada stosownych uprawnień do kierowania, do tego jest pijany (badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,3 promila alkoholu). Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nastolatek został przekazany pod opiekę rodziców, a mundurowi sporządzili dokumentację, która trafi do sądu dla nieletnich.

Jak informuje KPP w Bieruniu, dla 15-letniego lędzinianina ten wieczór miał jednak jeszcze swój ciąg dalszy. Przed północą policjanci patrolujący rejon ul. Hołdunowskiej zauważyli młodzieńca, który wykrzykiwał w ich kierunku wulgaryzmy. Podczas legitymowania okazało się, że to ten sam nastolatek, który kilka godzin wcześniej miał już do czynienia z bieruńskimi stróżami prawa. Tym razem jego agresja i kierowane pod adresem funkcjonariuszy słowa powszechnie uznawane za obelżywe, wypełniły znamiona przestępstwa znieważenia. Kolejne badanie stanu trzeźwości 15-latka tym razem wykazało już 1,7 promila alkoholu. Dalszą część nocy młody człowiek spędził w izbie wytrzeźwień. Za swoje nieodpowiednie i niebezpieczne zachowanie nieletni odpowie teraz przed sądem.

(vis)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here