Nietypowe pożegnanie ze szkołą

0
Na odbiór świadectw trzeba będzie poczekać, fot. powiat pszczyński

Nietypowe pożegnanie ze szkołą. 24 kwietnia naukę w szkołach średnich prowadzonych przez powiat pszczyński ukończyło 392 uczniów klas maturalnych. Ze względu na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa nie mogli oni się spotkać, by odebrać świadectwa i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce.

Ostatnie dni roku szkolnego przyszło tegorocznym maturzystom  spędzić nie w szkołach, ale w domach, na zdalnej nauce. Nie było tradycyjnych uroczystości z wręczeniem świadectw i nagród w obecności samorządowców i rodziców. Jak zapowiedział jednak wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski, świadectwa i nagrody zostaną wręczone wtedy, kiedy pozwoli na to sytuacja.

Jak podaje starostwo pszczyńskie, w powiecie pszczyńskim szkoły ukończyło 392 uczniów liceów i techników, w tym: 166 maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, 172 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie (128 z Technikum nr 3 oraz 44 z IV Liceum Ogólnokształcącego), 40 uczniów Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie oraz 14 z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Najlepszymi absolwentami zostali: Marcin Wróbel (I LO im. Bolesława Chrobrego) Jolanta Hes i Patryk Beberok (PZS nr 2), Karol Utrata (PZS nr 1) oraz Aleksandra Jankowska (ZSZiO w Woli).

– Gratuluję młodzieży ukończenia szkoły oraz każdego indywidualnego sukcesu. Ostatni czas był wyjątkowo trudny, tym bardziej podziwiam, jak dobrze sobie poradziliście. Przed wami szczególny egzamin dojrzałości, ponieważ musicie uczyć się, polegając bardziej na sobie. Życzę wytrwałości, zdania matury i dostania się na wymarzone kierunki studiów – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Jak zapowiedział w minister edukacji, matury wyłącznie w formie pisemnej rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do końca miesiąca. Nie będzie matur ustnych.

(r), źródło: powiat pszczyński

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here