Nocą na rowerze

0

Nocą na rowerze. 453 rowerzystów wzięło udział w 131. Tyskim Nocnym Rajdzie Rowerowym. Impreza odbył się w środę 30 maja. Peleton rowerzystów w eskorcie strażników miejskich i policjantów wyruszył z parkingu przy parafii św. Jadwigi Śląskiej w Parku Suble.

Rowerzyści mieli do pokonania 18 km trasę rajdu, która zakończyła się na Żwakowie. Tradycyjnie wśród uczestników byli nie tylko tyszanie ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości w tym Mikołowa, Bierunia, Katowic czy Lędzin. Najmłodszym uczestnikiem rajdu był 3-letni Filip, który jechał wraz z tatą w foteliku. Nocne rajdy rowerowe przyciągają również coraz więcej pań. Proporcje powoli się wyrównują.

Kolejne Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe odbędą się: 22 czerwca, 7 lipca i 14 sierpnia. Nocne Rajdy Rowerowe rozpoczęły się w 2004 r. Od tej pory systematycznie odbywają się przez cały rok w 4. edycjach: zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Każdy rajd jest inny, uczestnicy bawili się już przy gitarze, akordeonie, dyskotece i karaoke. Podczas wszystkich edycji Nocnych Rajdów Rowerowych udział wzięło już 24 891 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here