Nocne poszukiwania chłopca z autyzmem

0
Fot. KPP Bieruń/112Tychy.pl
Reklama

W nocy 24 na 25 maja trwała akcja poszukiwawcza 14-letniego, autystycznego chłopca. Zaginął w Bojszowach.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu, funkcjonariusze wspierani przez strażaków i mundurowych z katowickich oddziałów prewencji prowadzili akcję poszukiwawczą 14-letniego mieszkańca gminy Bojszowy.

Zgłoszenie o zaginięciu 14-latka dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał 24 maja o godzinie 21.00. Chłopiec wyszedł z domu około 18.30.

Policjanci wraz z rodziną zaginionego sprawdzali miejsca, gdzie chłopiec ewentualnie mógłby pójść. Do akcji został zaangażowany policyjny pies tropiący z tyskiej komendy oraz dwa psy ze straży pożarnej.

Bieruńskich policjantów i rodzinę wspierali też mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także strażacy jednostek OSP z powiatu bieruńsko-lędzińskiego i zawodowi strażacy z Tychów. W sumie, w poszukiwania 14-latka zaangażowanych było ponad 70 mundurowych.

Reklama

Około godziny 3.00 nad ranem, na nieoświetlonym odcinku ulicy Gaikowej w Bojszowach, zmęczonego prawie 9-godzinną wędrówką chłopca zauważyli dzielnicowi. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej nie było wskazań do hospitalizacji nastolatka, który został przekazany pod opiekę rodziny.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here