Nocne zwiedzanie browaru

0
Fot. Tomasz Jodłowski
Reklama

Nocne zwiedzanie browaru tylko w sierpniu. Zespół z pasją, browar z czterowiekową tradycją, niebanalny scenariusz, szczypta nowoczesnych technologii oraz niepowtarzalna atmosfera letniej nocy. W ten sposób powstaje „Browar nocą”, czyli fabularne zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych, które można zobaczyć tylko w sierpniu i tylko po zmierzchu.

W sierpniu Muzeum Tyskich Browarów Książęcych zaprasza na „Browar nocą”, czyli fabularyzowane zwiedzanie browaru z bohaterami jego historii. W czasie piątkowych i sobotnich wieczorów goście poznają tajemnice księżnej Daisy, księcia pszczyńskiego oraz pracowników zakładu z przełomu XIX i XX wieku. I to wszystko w scenerii nocnego browaru z finałową degustacją najświeższego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie.

Tym, co decyduje o wyjątkowości „Browaru nocą” jest nie tylko historia Tyskich Browarów Książęcych. To przede wszystkim talent i pasja osób, które tworzą to wydarzenie. Obsada „Browaru nocą” to na co dzień przewodnicy oprowadzający gości po Tyskich Browarach Książęcych, którzy oprócz talentów aktorskich rozwijają swoje indywidualne pasje. Wymieniając tylko panie: Ewa Wawrzyczek, wcielająca się w rolę księżnej Daisy, to sensoryk oceniający jakość piwa w browarze; a Stefania Dyduch prowadzi vloga bifyj.pl i jest znawczynią śląskich obyczajów.

– Ciekawe osobowości to mocna strona naszego muzeum – mówi Małgorzata Grabowska, koordynator Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. – Dzięki przewodnikom zwiedzanie browaru staje się wartką opowieścią. Ponadto w czasie „Browaru nocą” zwiedzanie zamienia się w spektakl, przewodnicy w postacie historyczne, a goście zostają wciągnięci w fascynującą historię najstarszego, nieprzerwanie działającego browaru w Polsce.

Reklama

Dodatkowe efekty wizualne zapewnia firma Groda, która realizuje aranżacje oświetleniowe dla największych instytucji kulturalnych w kraju, w tym Muzeum Powstania Warszawskiego.

Obsada „BROWARU NOCĄ”:

Ewa Wawrzyczek – księżna Daisy
Sensoryczka z bardzo dobrym „nosem”, testuje piwo w panelu degustacyjnym browaru. Ponadto przewodniczka oprowadzająca po browarze w języku angielskim i gwarze śląskiej.

Stefania Dyduch – Hebama. Prowadzi vloga bifyj.pl, gdzie prezentuje śląskie obyczaje i ciekawe postaci z regionu. Poliglotka, oprowadza wycieczki po browarze w języku polskim, niemieckim, rosyjskim i gwarze śląskiej.

Jacek Kantor – dyrektor Julius Müller
Talent teatralny ma w DNA, gdyż jego stryjem był Tadeusz Kantor – słynny reżyser i założyciel Teatru Cricot 2. Jest doskonałym przewodnikiem, znawcą historii browaru i piwa.

Zdzisław Kantor – bednarz
Prywatnie brat Jacka, historyk i autor publikacji o historii browaru, piwa i piwowarstwa. Oprowadza gości po browarze w języku polskim i rosyjskim.

Michał Kopeć – kawaler
Birofil i cervesario (piwny ekspert i degustator), o wszechstronnej wiedzy na temat piwa. Jako przewodnik w browarze prowadzi wycieczki w języku angielskim i gwarze śląskiej.

Marcin Masiewicz – książę pszczyński
Przewodnik i cervesario, czyli piwny znawca i degustator. W browarze oprowadza gości w języku polskim i angielskim.

Kiedy odbywa się BROWAR NOCĄ?
W piątki i soboty, godz. 20.30, 22.00; 5 i 6 VIII, 12 i 13 VIII, 19 i 20 VIII, 26 i 27 VIII; bilet: 25 zł. Więcej informacji i rezerwacje: Muzeum Tyskich Browarów Książęcychul. Katowicka 9, tel. 32 327 84 30; wycieczki.tyskie@kp.pl. WSTĘP TYLKO OSOBY PEŁNOLETNIE.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj