Nocny bieg, czyli lotanie po cimoku – dla hospicjum

0
fot. UM Pszczyna
Reklama

W sobotę (9.10) odbędzie się kolejna edycja Nocnego Biegu po Pszczynie, czyli „Lotanio po ćmoku”. Biegacze i zawodnicy nordic walking będą mieli do pokonania trasę o długości 6700 metrów.

„Imprezie towarzyszy akcja charytatywna. Sto procent z wpisowego przekazywane jest na konto Hospicjum Ojca Pio. To taka cegiełka od wszystkich zawodników. Każda osoba, która bierze udział w biegu, daje coś od siebie. Warto wspomnieć o fantastycznej atmosferze, jaka panuje w trakcie całego wydarzenia” – czytamy na stronie UM Pszczyna.

Start biegu zaplanowano na godz. 19.00. Pięć minut później wyruszą zawodnicy z kijkami. Podobnie jak w latach poprzednich trasa poprowadzona będzie w okolicach największych atrakcji turystycznych. Organizatorzy przypominają, żeby każdy z zawodników zaopatrzył się w czołówkę.

– Piękna inicjatywa. Te zawody wpisały się już na stałe do kalendarza. Miałem okazję wziąć w nich udział i polecam wszystkim. Trasa odpowiednia dla osób, które stawiają pierwsze kroki. Warto także pamiętać, że w ten sposób wspieramy szczytny cel – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Zawodnikom na trasie będą kibicowali muzycy, tancerze z Pszczyny, artyści z pokazami fire show, a także członkowie Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej. Przygotowano także kilka niespodzianek. Atrakcje zależą od warunków atmosferycznych.

Reklama

(r), źródło: UM Pszczyna

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here