Notariusz z Tychów i były asystent b. senator Bieńkowskiej wśród zatrzymanych przez CBA

0
fot. CBA/Materiały prasowe

Notariusz z Tychów i były asystent b. senator Bieńkowskiej wśród zatrzymanych przez CBA. Dzisiaj (11 marca) Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 6 osób, które czekają na postawienie im przez prokuraturę zarzutu działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Mieli m.in. wyłudzać i „prać” pieniądze. Wśród zatrzymanych jest notariusz z Tychów, były asystent obecnej komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej i – jak podają media powołując się na PAP – jej brat.

Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego, poinformował, że agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali 6 osób, które wyłudziły z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 2 mln zł, a kolejne 10 mln zł usiłowali wyłudzić od jednej z grup produkującej warzywa i owoce. Do zatrzymań doszło w Katowicach, Mysłowicach i Tychach.

Wiadomość tę uzupełnia Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej, informując, ze Prokuratura Okręgowa w Katowicach zamierza przedstawić zatrzymanym osobom zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Proceder miał trwać w latach 2012 – 2018.

 – Grupa ta dopuszczała się szeregu przestępstw przede wszystkim skarbowych, przeciw obrotowi gospodarczemu, przestępstw korupcyjnych, przestępstw wyłudzeń kredytów i dotacji unijnych – powiedziała prokurator Bialik.

Media, powołując się na PAP, informują też, że wśród zatrzymanych przez CBA jest brat komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej („Gość Niedzielny” i TVP Info publikują nawet jego imię i pierwszą literę nazwiska: Jarosław M.). Według PAP wśród zatrzymanych są również Lech B. były asystent E. Bieńkowskiej gdy była senatorem RP (miał m.in. powoływać się na wpływy) i notariusz z Tychów.

(vis)

Dodaj komentarz