Nowe numery telefonów policji. Obecnie stosowane będą nieaktywne

1
Zdjęcie ilustracyjne, fot. ZB
Reklama

Tylko do końca czerwca będzie można dzwonić na policję, wybierając obecnie obowiązujące numery. W czwartek 1 lipca br. dotychczasowe numery policyjnych telefonów zostaną zmienione i aby połączyć się np. z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Tychach trzeba będzie wybrać nowy numer: 47 8551 255.

– W związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks resortowej sieci telekomunikacyjnej 47, ponad rok temu doszło do kompleksowej zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym policji – informuje asp. sztab. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Dotąd, aby wykonać połączenie z sieci publicznej do jednostki policji, należało znać tzw. prefiks miejski, czyli ciąg cyfr, który poprzedzał numer wewnętrzny telefonu. Do dyżurnego KMP w Tychach był to numer „32 3256 255”. Teraz, po wprowadzeniu prefiksu 47, numer miejski do dyżurnego KMP Tychy będzie wyglądał tak: 47 8551 255.

Taki też numer (w zależności od operatorów z prefiksem międzynarodowym – dla Polski +48), będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych.

– Prosimy o zapamiętanie, że dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim posługują się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym policja, czy np. straż pożarna i nie należy obawiać się odbierania takich telefonów – mówi asp. sztab. Kołodziejczyk. – Dotychczas używane numery telefonów od 1 lipca 2021 r. będą nieaktywne. Nowe numery do poszczególnych wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Tychach znajdują się na stronie internetowej komendy oraz stronie BIP w zakładkach o danych teleadresowych.

(pp)

Reklama

 

 

Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here