Nowi proboszczowie

0
Nowi proboszczowie, fot. Kuria Metropolitalna w Katowicach

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wręczył dekrety nowym proboszczom. 14 sierpnia rozpoczną pracę w 16 parafiach archidiecezji katowickiej. Zastąpią księży przechodzących na emeryturę. Proboszczowie zmienią się m.in. w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Tychach, w parafii św. Maksymiliana w Tychach oraz w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

Nowi proboszczowie w archidiecezji to m.in.: ks. Marek Brewko, który będzie pracował w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie; ks. Jacek Kołodziej – w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Tychach; ks. Piotr Nowiński – w parafii św. Maksymiliana w Tychach. Księża obejmą poszczególne parafie 14 sierpnia br.

Proboszczowie przechodzący na emeryturę, fot. Kuria Metropolitalna w Katowicach
Proboszczowie przechodzący na emeryturę, fot. Kuria Metropolitalna w Katowicach

Nowi proboszczowie zastąpią księży odchodzących w czasie tegorocznych wakacji, po Światowych Dniach Młodzieży, na emeryturę. Są wśród nich: ks. Benedykt Borkowy z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach, ks. Stefan Nowok z parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Tychach oraz ks. Józef Marek z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.
(r), źródło/fot.: Kuria Metropolitalna w Katowicach (www.archidiecezja.katowice.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here