Nowoczesne rozwiązania dla logistyki

0

Nie tylko właściciele dużych sklepów i hurtowni wiedzą, czym są urządzenia do logistyki, w tym sprzęty do automatycznej identyfikacji towarów (tzw. AutoID). Wiele zawdzięczają im także mali przedsiębiorcy oraz wielkie instytucje, takie jak szpitale, czy kina.

Nie tylko właściciele dużych sklepów i hurtowni wiedzą, czym są urządzenia do logistyki, w tym sprzęty do automatycznej identyfikacji towarów (tzw. AutoID). Wiele zawdzięczają im także mali przedsiębiorcy oraz wielkie instytucje, takie jak szpitale, czy kina. Być może jednak nie znają oni w pełni możliwości współczesnego rynku oferującego urządzenia do logistyki.

Firmy sprzedające urządzenia do logistyki oferują…

Warto podkreślić, że potencjał dzisiejszych sprzętów AutoID jest ogromny. Obecny rozwój technologiczny pozwolił bowiem m.in. na stworzenie bardzo wygodnych mobilnych terminali kodów kreskowych. Jednym z nich jest Honeywell Dolphin 70e Wearable, który jak sama nazwa wskazuje nie wymaga trzymania w dłoni. Ten mały komputer można przymocować do ręki, by zyskać możliwość sprawniejszej i wygodniejszej pracy. Do czego dokładnie służą mobilne terminale? Oferują one szeroki zakres funkcji zbierania danych oraz komunikacji bezprzewodowej. Dzięki nim staje się możliwe nawet odczytywanie uszkodzonych lub kiepskich jakościowo kodów kreskowych.

…ale to nie koniec nowoczesnych rozwiązań

Bardzo ciekawą propozycją są także tablety przemysłowe. Od zwykłych tabletów różnią się one przede wszystkim wytrzymałością. Tablety przemysłowe są odporne na upadki, kurz, wilgoć i inne uszkodzenia mechaniczne. Producentom udało się bowiem zaopatrzyć je w mocną obudowę oraz wzmocniony ekran przystosowany do obsługi w rękawicach. Tablety specjalistyczne pozwalają m.in. na wykonywanie zdjęć, nagrywanie wideo i odczytywanie kodów kreskowych.

Dziś w internecie można kupić również niezwykle szybkie drukarki etykiet, w tym kodów kreskowych (drukarka Citizen CT-S601) oraz paragonów, dowodów dostaw i faktur. Dodajmy do tego materiały eksploatacyjne, a wśród nich m.in. etykiety, kalki transferowe, czy nawet opaski na rękę dla noworodków. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach skompletowanie urządzeń potrzebnych do funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa jest na prawdę proste.

Sklep ze sprzętem AutoID nie byłby jednak placówką w pełni kompleksową, gdyby nie posiadał w swojej ofercie usług serwisowych. Wybierajmy więc usługodawców, którzy nie tylko sprzedadzą nam produkt, lecz także wesprą w sytuacji awarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here