Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców – Marek Moś Integratorem Roku

0
Prezydent Andrzej Dziuba wręcza statuetkę Integratora Roku 2016 Markowi Mosiowi, dyrygentowi i dyrektorowi orkiestry AUKSO; fot. J. Jędrysik
Reklama

Dziś (13 stycznia) w Mediatece odbyło się Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców od kilkunastu lat organizowane przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach oraz prezydenta Tychów. W tym roku spotkanie zainaugurowało obchody 20-lecia OIPH. Tradycyjnie Noworoczne Spotkanie jest też okazją do uhonorowania statuetką Integratora Roku osoby, która wniosła szczególny wkład do integracji lokalnego środowiska wokół spraw istotnych i znaczących nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla społeczności lokalnej. W tym roku tytuł ten przyznano Markowi Mosiowi, dyrygentowi, dyrektorowi AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy,

W tym roku gala Noworocznego Spotkania Przedsiębiorców miała charakter szczególny, rozpoczęła bowiem obchody XX-lecia działalności tyskiego samorządu gospodarczego. Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach od 1997 r. integruje śląskich przedsiębiorców, przede wszystkim z rejonu Tychów, Bierunia, Lędzin, Pszczyny i Katowic. Spotkania robocze komitetów branżowych, seminaria, konferencje i gale biznesu (w tym „Tyski Lider Przedsiębiorczości” w Promnicach) na stałe wpisały się w kalendarz spotkań śląskich przedsiębiorców. W ciągu minionych 20 lat Izba aktywnie wpływała na rozwój przedsiębiorczości w regionie. Dzięki pozyskanym przez OIPH środkom na terenie Tychów oraz sąsiednich powiatów powstało 225 nowych firm, a blisko 2 tysiące pracowników zdobyło nowe kompetencje w ramach szkoleń i doradztwa.

W gali wzięło udział blisko czterystu przedstawicieli regionalnych środowisk biznesu, polityki oraz kultury, w tym przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści i przedsiębiorcy. Obecny był m.in. Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS oraz Marek Wójcik, poseł PO. Wiceminister Wójcik apelował do posła Wójcika – pomimo sporów z opozycją – o wspólną pracę w parlamencie nad ustawami ułatwiającymi działalność przedsiębiorcom i ustawie metropolitalnej. Przedsiębiorcom życzył zaś, aby politycy im jak najmniej przeszkadzali.

W trakcie uroczystości wręczone zostały przez wiceministra Wójcika, przedstawicielkę wojewody śląskiego i radnego Sejmiku Śląskiego Piotra Czarnynogę odznaczenia państwowe i wojewódzkie:

Reklama

Złoty Krzyż Zasługi:
Ewa Dziekońska, Polski Klub Ekologiczny koło w Tychach

Srebrny Krzyż Zasługi:
Janina Golińska, Termoplastyka Sp. z o.o.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę:
Zbigniew Brud, Tyskie Linie Trolejbusowe Sp. z o.o.
Jerzy Macioszek oraz Andrzej Paszek, Haso s.c.

Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego:
Maria Lipok-Bierwiaczonek
Jan Gaweł, Sertop Sp. z o.o.

Srebrna Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego:
Zbigniew Boczkowski, PPiU „CONCRET” Spółka Jawna
Andrzej Kowol, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.
Stanisław Przyborowski, przewodniczący Komitetu Budowlanego OIPH w Tychach.

Okolicznościowe medale XX-lecia OIPH otrzymały firmy członkowskie z najdłuższym stażem w samorządzie gospodarczym. Swoje wyróżnienia wręczył też Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Oficjalna część gali zakończyła się wręczeniem statuetki i wyróżnień Integrator Roku 2016. Wśród wyróżnionych do tej pory w trakcie konkursu Integratora Roku były osoby reprezentujące różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego naszego miasta. Wśród nich m.in. ppłk Leszek Klag, ks. prałat Józef Szklorz, prof. Ewa Okoń-Horodyńska, prof. Marek Szczepański, płk Zbigniew Piątek, Danuta Pietras, Tadeusz Cieślik, Maria Lipok-Bierwiaczonek, Ewa Stachura-Pordzik, Wiesława Sieczka, Henryk Borczyk, Małgorzata Handzlik, Ewa Dziekońska czy Teresa Wodzicka.

Nagrodę główną w konkursie Integrator Roku 2016 otrzymał: Marek Moś, dyrygent, dyrektor artystyczny AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy – za integrację lokalnej społeczności oraz inspirowanie dzieci i młodzieży wokół wartości związanych z muzyką.

Wyróżnienia w konkursie Integrator Roku 2016 otrzymały natomiast następujące osoby:
Ewa Pawlak – dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – za integrację lokalnej społeczności wokół rehabilitacji i potrzeb dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnością oraz
Ewa Iwanciów, była wicedyrektor Teatru Małego w Tychach – za całokształt zrealizowanych działań związanych z promocją i upowszechnianiem kultury i sztuki.

Marek Moś, dziękując za nagrodę ciężką (statuetka ze stopu metali), ale piękną powiedział, że o wiele więcej stresu kosztują go takie uroczystości niż przygotowania do koncertów. – Jestem tu teraz sam, ale ona należy się całej orkiestrze Aukso. Dziękujemy też za tak piękną salę Mediateki. Integrator scala, a czym innym jest muzyka, jak nie scalaniem całości z fragmentów – mówił Marek Moś.

Na zakończenie gali Andrzej Dziuba, prezydent Tychów życzył przedsiębiorcom dobrego roku 2017. Prezydent mówił też o dobrej passie miasta. Tychy w poprzedniej perspektywie unijnej pozyskały dwa razy więcej pieniędzy niż Katowice. Na każdego mieszkańca było to na głowę prawie 5,5 tys. zł. – W obecnym rozdaniu unijnych środków nie chcemy być gorsi. Już wiadomo, że będziemy modernizować odcinek DK44 od Fiata do węzła Wartogłowiec za ponad 200 mln zł. Powstanie też stadion lekkoatletyczny i zmodernizowana zostanie baza Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wy – przedsiębiorcy. Miasto jest tak bogate, jak bogaci są jego mieszkańcy i jak dobrze funkcjonują firmy – mówi prezydent Dziuba.

Po części oficjalnej zebrani goście wzięli udział w koncercie pianisty Hadriana Filipa Tabęckiego z udziałem AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, obejmującym aranżacje muzyki filmowej. Następnie goście udali się na poczęstunek podczas, którego prowadzono mniej oficjalne rozmowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here