Nowy budynek szkoły z usterkami

0
Jedna z sal w nowym budynku SP nr 2 w Pszczynie, fot. UM Pszczyna

1 września oficjalnie oddany do użytku został nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. Nie minęło jednak wiele czasu i sale lekcyjne w nowym obiekcie wyłączono z użytkowania. Wykryto usterkę. Jak podał dziś (8.09) UM Pszczyna, zdecydowano o skuciu tynków na sufitach we wszystkich nowych salach.

W wybudowanym za ponad 5 mln zł dwukondygnacyjnym budynku mieści się – jak informował UM Pszczyna – osiem sal lekcyjnych, w tym nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa i sale przedmiotowe: przygotowane do nauki języka ojczystego, języków obcych, geografii, chemii, fizyki, matematyki i historii. Na parterze znajdują się szatnie i mała sala gimnastyczna. O inwestycji opowiadał na filmie towarzyszącym relacji z otwarcia obiektu burmistrz Dariusz Skrobol (szczegóły: tutaj). Było uroczyście, z przecięciem wstęgi.

Nie minęło jednak wiele czasu i sale lekcyjne w nowym budynku Szkoły Podstawowej nr 2 zostały wyłączone z użytkowania. „Taką decyzję w trosce o bezpieczeństwo uczniów, a także kadry pedagogicznej podjęła dyrekcja szkoły” – poinformowano na stronie internetowej UM Pszczyna.

Jak wyjaśniają przedstawiciele UM, w jednej z sal lekcyjnych wykryto usterkę. Podjęto decyzję, aby skuć część tynku. „Ze względu na konieczność bezwzględnego wyeliminowania nieprawidłowości, do czasu wyjaśnienia przyczyny wszystkie pomieszczenia zostały zamknięte”. Jak zapewniono też, nauka młodzieży będzie odbywała się bez zakłóceń, w sposób gwarantujący możliwie największy komfort przyswajania wiedzy i gwarantujący bezwzględne przestrzeganie procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID.

Dziś, czyli 8 września, UM w Pszczynie poinformował: „Oględziny i badania przyczepności tynków systemowych wykonanych w nowym budynku szkoły ujawniły nadmierne zawilgocenie stropów. Bezpieczeństwo młodzieży i pracowników szkoły są priorytetem, dlatego  sytuacja wpłynęła na decyzję o skuciu tynków na sufitach we wszystkich  pomieszczeniach nowych sal. Pragniemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej usunąć nieprawidłowości”.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here