Nowy parking przy „Koszarach Ułańskich”

0
Wjazd na parking przy miejskim centrum targowym; fot. ARiPZP

Przy miejskim centrum targowym „Koszary Ułańskie” powstało 48 miejsc parkingowych dla klientów.

Jak informuje Michał Pawlak z Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, zarządzającej pszczyńskim targowiskiem, dotychczas miejsca parkingowe dla klientów „Koszar Ułańskich” znajdowały się od strony ul. Batorego. Obecnie, robiąc zakupy na miejskim targowisku, samochód można również zaparkować na placu od ul. Kopernika (wjazd przy głównym wejściu do budynku „Koszar Ułańskich”). Przygotowano tam 48 miejsc.

– Samochód za darmo można tu zostawić na godzinę, na czas zakupów. Cieszymy się, bo to kolejne udogodnienie zarówno dla klientów, jak i sprzedających – mówi Jacek Patyk, prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Po remoncie hali głównej, obu skrzydeł i wybudowaniu nowych stoisk od ulicy Batorego to kolejna inwestycja ARiPZP na miejskim targowisku.

Tym mniej znającym historię Pszczyny przypominamy, że nazwa „Koszary Ułańskie” wzięła się stąd, że w rejonie ul. Batorego i ul. Kopernika były koszary najpierw kawalerii pruskiej, później polskiej. W czasach PRL-u budynki służyły jako składnica maszyn Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. W 1991 r. handlowali tam obywatele byłego Związku Radzieckiego. W 2000 r. powstał tu miejskie targowisko, przebudowane i zmodernizowane w 2014 r.

Parking przy miejskim centrum targowym; fot. ARiPZP
Parking przy miejskim centrum targowym; fot. ARiPZP
Parking przy miejskim centrum targowym; fot. ARiPZP
Parking przy miejskim centrum targowym; fot. ARiPZP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here