Nowy prezes spółki Tyski Sport SA bez piłkarskiego klubu GKS Tychy

1
Prezes Tyskiego Sportu Krzysztof Woźniak; fot. ZB

Nowy prezes spółki Tyski Sport SA bez piłkarskiego klubu GKS Tychy. Nowym prezesem Tyskiego Sportu SA został Krzysztof Woźniak, dotychczasowy wiceprezes tej spółki. Zajął miejsce Grzegorza Bednarskiego, który z dniem 30 czerwca złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Spółka Tyski Sport, którą zarządzać będzie prezes Woźniak, pozbawiona została sekcji piłki nożnej GKS Tychy.

Informacje o wyborze Krzysztofa Woźniaka na prezesa Tyskiego Sportu przekazał 5 lipca br. portal internetowy tej spółki. Czytamy tam m.in., że nowy prezes ma 38 lat, urodził się w Tychach, wiedzę teoretyczną zdobywał w AWF Katowice. Ukończył kierunek z zakresu wychowania fizycznego, a następnie uzyskał dyplom menadżera sportu i turystyki. Trzy lata później w WSHE w Brzegu zdobył świadectwo z zarządzania oświatą. Był jednym z założycieli a następnie dyrektorem sportowym Tyskiego Klubu Siatkarskiego. Krzysztof Woźniak, jak czytamy, był również koordynatorem i trenerem grup młodzieżowych MOSM Tychy, a w Śląskim Związku Piłki Siatkowej był członkiem wydziału promocji i biznesu. Od 2 stycznia br. pełnił funkcję wiceprezesa Tyskiego Sportu SA – spółki w której wszystkie akcje są własnością miasta Tychy (walnym zgromadzeniem, a więc, mówiąc potocznie, najwyższa władzą jest tam prezydent Tychów). Dodajmy od siebie, że Krzysztof Woźniak przez wiele lat był tyskim radnym popierającym prezydenta Andrzeja Dziubę

Nowy prezes w ramach powierzonych obowiązków będzie zarządzał Stadionem Miejskim w Tychach oraz sekcjami GKS Tychy: hokej na lodzie, koszykówka, e-sportu. Nie będzie mu podlegała drużyna piłkarska GKS Tychy, bowiem od 1 lipca br. futboliści funkcjonują samodzielnie pod szyldem oddzielnej spółki Klub Piłkarski GKS Tychy SA. W najbliższym czasie, jak słyszymy, powołane zostaną władze KP GKS Tychy.

 

1 KOMENTARZ

  1. Wypier… z tego miasta,,, kto trzyma pseudo bramkarza co piłki w ręce nie może złapać? i pseudo dyroktyrzyne co nie ma pojecia jak prowadzic drużyne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here