Nowy tyski radny

0
Radny Ali Nurbagandow; źródło: Rada Miasta Tychy
Reklama

Od czwartku 25 lutego 2021 r. Rada Miasta Tychy ma nowego radnego. W tym dniu ślubowanie złożył Ali Nurbagandow, wypełniając wakat po Magdalenie Łuce.

Ali Nurbagandow podczas ostatnich wyborów samorządowych startował z list Koalicji Obywatelskiej. Miejsce, które zajął obecnie w Radzie Miasta, należy do wyjątkowo gorących. Zaraz po wyborach przypadło Maciejowi Gramatyce, szefowi Platformy Obywatelskiej w Tychach. Partia ta za swojego kandydata w wyborach prezydenckich uznała prezydenta Andrzeja Dziubę, dlatego gdy doszło do reelekcji prezydent Dziuba na swojego zastępcę do spraw społecznych wybrał Macieja Gramatykę, co spowodowało, że szef PO musiał złożyć mandat radnego.

Zwolnione miejsce w Radzie Miasta przypadło kolejnej osobie z listy KO, która zdobyła najwięcej głosów. Była nią Magdalena Łuka, która ślubowanie złożyła na sesji 20 grudnia 2018 r. Natomiast 5 lutego 2021 r. zrezygnowała z mandatu radnej, by 8 lutego objąć stanowisko naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy, stając się tym samym podwładną wiceprezydenta Gramatyki.

I właśnie za Magdalena Łukę do Rady Miasta weszła kolejna osoba z listy KO – jest nią Ali Nurbagandow.

(pp)

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here