Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Tychach

0
fot. Kamil Peszat/ UM Tychy
Reklama

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej, prezydent Tychów ze swoim zastępcą wręczyli nagrody i wyróżnienia dyrektorom i nauczycielom placówek oświatowych działających w Tychach.

Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela) przypada 14 października, ale jak poinformowała Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, uroczysta gala, odbyła się w Mediatece 11 października.  Podczas tej uroczystości wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Tychy 10. dyrektorom przedszkoli, szkół i tyskich placówek oświatowych, 15. nauczycielom przedszkoli i szkół podstawowych w Tychach, 15. nauczycielom szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych oraz 15. nauczycielom z ZSM, szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych.

Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów ds. społecznych, wręczył listy gratulacyjne osobom, które 22 września 2021 r. w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane w roku 2020 i 2021. Otrzymało je 16 osób. byli to dyrektorzy i nauczyciele tyskich szkół.

– Wszystkim wykonującym ten trudny i wymagający zawód życzę dalszych sukcesów i siły do pokonywania problemów – mówił prezydent Tychów Andrzej Dziuba. – Działajcie zgodnie z waszymi ideałami, niezależnie od tego, co mówią politycy. W tych trudnych czasach bądźcie sobą i dalej tak fantastycznie uczcie dzieci i młodzież w naszym mieście. Jestem z Was dumny!

Listy gratulacyjne otrzymali także nauczyciele, którym w 2020 r. przyznano odznaczenia państwowe (Srebrny Krzyż Zasługi – 2 osoby, Medal Złoty za Długoletnią Służbę – 4 osoby, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę – 3 osoby). Wręczanie tych odznaczeń odbędzie się 15 października o 12.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Reklama

Na scenę zaproszono osoby wyróżnione nagrodami ministra:2 osoby (2020) + 3 osoby (2021) oraz nagrodami Śląskiego Kuratora Oświaty: 4 osoby (2020) + 4 osoby (2021).

Podczas gali poinformowano także, że 14 października 2021 r. zaplanowano uroczyste wręczenie Honorowego Tytułu Profesora OświatyTaki tytuł otrzyma nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Tychach – będzie to druga osoba w mieście Tychy z tak zaszczytnym tytułem.

DLAP, (pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here