Oberschlesien zagra dla Ali

0

Zespół Oberschlesien zagra 26 stycznia w Bieruniu charytatywny koncert na rzecz niespełna rocznej Alicji Majkut. Dziewczynka ma złośliwego guza w jamie brzusznej i potrzebna jest kosztowna operacja w Niemczech. Redakcja „Nowe Info” objęła patronat medialny nad koncertem.

Oberschlesien to grupa muzyczna wykonująca industrial metal (porównywana jest do niemieckiego Rammsteina) z tekstami w gwarze śląskiej. Muzycy zagrają w Domu Kultury „Jutrzenka” w najbliższy piątek 26 stycznia o godz. 20.00. Wstępem na koncert, z którego dochód zasili konto Alicji, będzie wrzucenie datku do specjalnej puszki. W czasie przerwy odbędzie się licytacja pozyskanych gadżetów, z m.in. autografami znanych sportowców. Z uwagi na przepisy bezpieczeństwa do sali zostanie wpuszczonych maksymalnie 150 osób.

Alicja Majkut; fot. Fundacja Iskierka

Alicja to mała, „wielka” wojowniczka, ma niespełna roczek i mieszka w Bieruniu. Jest bardzo pogodnym, ciekawym świata dzieckiem. Lekarze w piątym miesiącu życia wykryli u niej guza, który zajmował niemal całą jamę brzuszną. Badania kliniczne wykazały, że jest to nowotwór złośliwy – Neuroblastoma III stopnia. Dziewczynka jest pacjentką oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach.

Alicja, mimo iż jest jeszcze taka malutka, przeszła do tej pory kilkukrotne znieczulenie, biopsję guza, trepanobiopsję szpiku, wszczepienie portu donaczyniowego, szereg badań oraz kilkukrotne przetaczanie krwi i płytek. Obecnie jest po piątym cyklu chemioterapii. Niestety, bardzo źle znosi każdy cykl. Szczególnie te pięciodniowe. Długo nie potrafi się po nich pozbierać. Parametry krwi mocno spadają w dół, a także za każdym razem dopada ją ostre zapalenie jamy ustnej i gardła. Związane jest to z ogromnym bólem, przyjmowaniem mocnych środków przeciwbólowych, dodatkowych leków oraz niemożliwością przyjmowania pokarmów i płynów. Alicja czeka, aż guz się zmniejszy, aby mógł być usunięty. Mimo tak wielkiego cierpienia wciąż czaruje wszystkich swoim pięknym uśmiechem.

Alusia została zakwalifikowana do operacji w klinice w Tübingen w Niemczech. Potrzebna była suma ok. 86 tys. euro, czyli ok 360 tys. zł, którą na szczęście udało się zebrać. Jednak oprócz kosztów leczenia, potrzebne są środki na wydatki towarzyszące leczeniu takie jak dojazd i pobyt na miejscu.

Aby wesprzeć leczenie Alicji można wpłacać darowizny na indywidualny numer subkonta dziewczynki. Można też podzielić się swoim 1 proc. podatku w okresie rozliczeniowym. .

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
66 1050 0099 6781 1000 1000 0661
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Alicja MAJKUT”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here