Obywatel Ukrainy próbował udusić interweniujących policjantów

0
fot. RB
Reklama

W niedzielę, 12 września, w Pszczynie, obywatel Ukrainy szarpał i uderzał interweniujących policjantów, próbował ich udusić. Był już w Polsce notowany. Teraz stanie przed sądem.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, 12 września po godz. 20.00, oficer dyżurny otrzymał informację o awanturze, do jakiej doszło na terenie jednego z hoteli w Pszczynie. Awanturował się 25-letni, pijany obywatel Ukrainy.

– Kiedy na miejscu pojawili się stróże prawa, agresja 25-latka została skierowana przeciw nim – informuje KPP. – Początkowo mężczyzna stawiał bierny opór, nie reagował na polecenia, ale na tym nie poprzestał. Już po chwili, widząc konsekwentne działania funkcjonariuszy, rzucił się na nich z pięściami, usiłował dusić, a także szarpał za mundur, czym naruszył ich nietykalność. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Prokuratura Rejonowa w Pszczynie nakazała obcokrajowcowi zapłacenie grzywny. Obywatel Ukrainy wkrótce stanie przed sądem, postawiono mu bowiem zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.  Okazało się, że mężczyzna był już w Polsce karany za to, że po pijanemu kierował pojazdem.

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here