Od czwartku remont skrzyżowania w Miedźnej

0
Skrzyżowanie w Miedźnej, fot. powiat pszczyński
Reklama

W tym tygodniu rozpocznie się remont skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 933 z ul. Wiejską w Miedźnej i Grzawie – informuje rzecznik starostwa pszczyńskiego.

W czwartek, 12 listopada, mają ruszyć prace związane z remontem skrzyżowania w Miedźnej i Grzawie. Na czas prowadzenia robót zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch kierowany będzie ręcznie.

Prace będą polegać na remoncie nawierzchni asfaltowej na odcinku niemal 180 m, naprawieniu pętli indukcyjnych, odtworzeniu oznakowania poziomego i wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Wykonawcą zadania będzie firma Drogród z Ćwiklic. Zgodnie z umową koszt prac wyniesie ok. 230 tys. zł. Jak informuje starostwo, roboty powinny zakończyć się w ciągu kilku dni.

– Zarząd Województwa Śląskiego na remont skrzyżowania przy Urzędzie Gminy w Miedźnej zabezpieczył 420 tys. zł. To jednak nie koniec. Władze województwa przychyliły się do naszej prośby i oszczędności w przetargu możemy przeznaczyć na realizację dalszych prac – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Reklama

Obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy drugiego etapu zadania polegającego na remoncie ok. 200-metrowego odcinka jezdni od skrzyżowania w kierunku Pszczyny.

(t), źródło: powiat pszczyński

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here