Od jutra (16.03) zwężenie DK44 za węzłem Wartogłowiec

0
Ulica Oświęcimska; fot. MZUiM Tychy

Od jutra (16.03) zwężenie DK44 za węzłem Wartogłowiec. W piątek 16 marca należy liczyć się ze zwężeniem jezdni Drogi Krajowej nr 44 w Tychach między węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ul. Długą.

W ramach przebudowy tyskiego odcinka Drogi Krajowej nr 44 planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu.

– Od piątku (16.03) na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ulica Długą, zostanie zawężony prawy pas jezdni dla kierunku do Oświęcimia – informuje Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – W tym miejscu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Zawężenie, jak słyszymy, jest konieczne, by wykonawca inwestycji (firma EUROVIA Polska SA) mógł przystąpić do robót drogowych. Chodzi głównie o wykonanie nasypu, drenażu i kanalizacji oraz poszerzenie drogi.

– W najbliższym czasie podobne rozwiązanie będzie wprowadzone na kolejnym odcinku DK44 od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Główną – dodaje A. Kijas. – O dokładnym terminie MZUiM poinformuje w oddzielnym komunikacie.

MZUiM Tychy przypomina, że wciąż zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki Fiat Chrysler Automobiles Poland do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here