Od lat promują zdrowie. Otrzymali certyfikat

0

Od lat promują zdrowie. Otrzymali certyfikat. Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespół Szkół Nr 6 to placówki współpracujące ze sobą na wielu płaszczyznach już od 14 lat. Współpraca dzieci przedszkolnych i młodzieży ponadgimnazjalnej to nadal ewenement na skalę całego kraju. 26 stycznia br.miała miejsce uroczysta prezentacja wspólnych osiągnięć przedszkola i szkoły ponadgimnazjalnej.

– W 2009 r. przystąpiliśmy do wspólnych działań w zakresie Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W 2010 r. pozyskaliśmy certyfikat I stopnia ŚSSPZ – jako pierwsze placówki w Tychach, a w 2014 roku certyfikat II stopnia- ważny do 2017 r. – mówi Agnieszka Betleja z ZS nr 6.

– Kolejnym etapem było staranie się o Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. Nadaje go Ministerstwo Edukacji Narodowej na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu, działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie, która zbiera się tylko raz w roku (w czerwcu) i tylko raz w roku (w grudniu) wręcza certyfikaty – mówi Janina Halama, dyrektor Przedszkola nr 8.

Obu tyskim placówkom oświatowym wręczono go 26 stycznia br. w obecności wiceprezydent Darii Szczepańskiej, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty Doroty Gnacik, naczelnik Wydziału Zdrowia UM Krystyny Rumieniuch, radnego Krzysztofa Woźniaka, mistrzyni świata w oyama karate Danuty Fydy-Granek oraz przedstawicieli instytucji, z którymi obie placówki współpracują: hospicjów, Domu Dziennej Opieki Społecznej „Wrzos”, Stadniny Koni Capriola, zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli promujących zdrowie.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here