Odmładzający kwas hialuronowy – jak z niego korzystać?

0

Kwas hialuronowy jest obecnie jednym z najczęściej używanych związków o charakterze odmładzającym, nawilżającym oraz rewitalizującym skórę. W jaki sposób można wykorzystać go podczas pielęgnacji swojej twarzy?

Kwas hialuronowy (HA) – co to jest?

Pod pojęciem kwasu hialuronowego, który skrótowo określany jest też jako HA, znajduje się związek wielocukrowy, którego głównym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Znajduje się on przede wszystkim w tkankach skóry, gdzie odpowiada za jej młody wygląd – to on dba o nawilżenie, jędrność i elastyczność cery. W miarę postępu procesów starzeniowych dochodzi do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego w skórze. Najczęściej następuje to po 30-40 rokiem życia. Wtedy skóra zaczyna być coraz bardziej sucha, cienka, pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Uzupełnienie poziomu kwasu hialuronowego w skórze pozwala na przywrócenie jej młodego wyglądu, ale także ma działanie profilaktyczne – przeciwstarzeniowe. Jak zatem skorzystać z tego wyjątkowego związku w trosce o swoją urodę?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele kosmetyków wykorzystujących kwas hialuronowy. Są to przede wszystkim różne rodzaje kremów, skoncentrowane serum, boostery, które nakładane są na twarz pod krem. W kosmetykach kwas hialuronowy przede wszystkim spełnia rolę związku nawilżającego oraz przeciwstarzeniowego. Różne wielkości cząsteczek HA powodują, że może on przedostawać się nawet do głębszych warstw skóry, by nadać jej młodszy wygląd. Systematyczne stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym polecane jest właścicielkom każdego typu cery.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Poza kosmetykami kwas hialuronowy używany jest także w gabinetach medycyny estetycznej, w których można skorzystać z pełnej palety odmładzających zabiegów.

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy w poniższych cenach:

  • likwidacja zmarszczek
  • modelowanie twarzy – poprawa jej objętości, podniesienie owalu (wolumetria twarzy)
  • poprawa poziomu nawilżenia cery
  • rewitalizacja zmęczonej skóry
  • działanie anti-aging – przeciwstarzeniowe
  • powiększanie i modelowanie ust

Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy polegają przede wszystkim na jego iniekcji, czyli wstrzyknięciu w tkanki. Służy on wtedy jako środek wypełniający – wypełniacz, dzięki któremu można uzyskać natychmiastowy efekt zabiegu. ZE względu na fakt, że HA jest naturalny, jest on bardzo dobrze tolerowany. Osobom chcącym skorzystać z procedur wykorzystujących kwas hialuronowy Mikołów oferuje dostęp do najlepszych gabinetów medycyny estetycznej w okolicy. Z dostępnymi usługami można zapoznać się online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here