Odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego

0
Koronka do Miłosierdzia Bożego przy skrzyżowaniu ulic Żwakowskiej i Kopernika, fot. ZB

Dzisiaj (28 września) m.in. w kilku punktach miasta Tychy zebrali się wierni, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlono się w intencji kapłanów.

Jednym z miejsc modlitwy było skrzyżowanie ulic Żwakowskiej i Kopernika obok kościoła św. Jana Chrzcicielka w Tychach. Zebrało się tu ok. 50 osób. Był wśród nich ks. Piotr Szołtysik, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela. Modlitwę rozpoczęto punktualnie o godz. 15.00. Modlono się za kapłanów. Ksiądz Szołtysik przed rozpoczęciem Koronki wskazał na potrzebę takiej modlitwy, bo jak stwierdził, nawet gdy ktoś jest blisko ołtarza, a zaniedbuje modlitwę, to oddala się od Boga.

Koronka do Miłosierdzia Bożego ma szczególną moc. 84 lata temu siostrze Faustynie osobiście podyktował ją Pan Jezus. Na tyskich ulicach Koronka odmówiona została po raz piąty (ta akcja modlitewna, obejmująca nie tylko Polskę, trwa od 12 lat). Data nie jest przypadkowa. Wierni zbierają się na chodnikach, placach, skwerach z różańcem w ręku w kolejne rocznice beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here