Odrzucony przez stado mały żubr wychowuje się z owieczką

0
fot. UM Pszczyna

Miesiąc temu w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie przyszedł na świat mały żubr. Niestety, został odrzucony przez stado. Jedynym rozwiązaniem było odseparowanie malutkiego byczka. Umieszczono go w odizolowanej zagrodzie. Wychowuje się teraz z owieczką o imieniu Kropka.

Jak mówi lekarz weterynarii Mieczysław Hławiczka, opiekuje się żubrami już pięćdziesiąt lat i to pierwszy przypadek, żeby matka odrzuciła małego żubra. Został zupełnie sam. Dlatego znaleziono mu towarzystwo – owieczki Kropki. Teraz, jak w stadzie, zawsze może się przytulić albo pobawić.

Opiekunowie zwierzęcia musieli karmić je butelkami. Obecnie żubrzyk zaczyna pić mleko z wiadra.

– Nasz mały żubrzyk rośnie jak na drożdżach. Nie ma on jeszcze imienia. Dlatego tradycyjnie prosimy mieszkańców, aby zgłaszali propozycje, które muszą spełniać dwa warunki: imię rodzaju męskiego rozpoczynające się od liter PL – zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej – informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Propozycje imienia można przesyłać do poniedziałku, 16 grudnia, drogą listowną lub mailową na adres: Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna: zagroda@pszczyna.info.pl.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w poniedziałek, 23 grudnia, na stronie internetowej: www.zubry.pszczyna.pl.

(r), źródło/fot.: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here