Ognisko koronawirusa w szpitalu w Pszczynie

0
szpital w Pszczynie

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (13 października) o nowym ognisku koronawirusa, które pojawiło się w szpitalu w Pszczynie. Zbiorowe zakażenie stwierdzono też m.in. w szpitalu w Myszkowie.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował w dzisiejszym komunikacje o nowym ognisku wirusa SARS-CoV-2 w szpitalu w Pszczynie. Zachorowało tu, jak słyszymy, 25 osób – są to pacjenci i kadra medyczna pszczyńskiego szpitala.

Do 26 osób wzrosło zakażenie w szpitalu w Myszkowie. Tam, po wykryciu zakażenia u 2 osób z personelu podjęto decyzję o wykonaniu badań przesiewowych dla całej kadry szpitala i trzy dni temu uzyskano 24 wyniki pozytywne i dodatkowo 2 kolejne wyniki dodatnie u pacjentów.

W raporcie dobowym pojawiły się także informacje o ognisku koronawirusa w domu pomocy społecznej w Dzięgielowie w powiecie cieszyńskim. Na 89 wszystkich osób wykryto tam zakażenia u 12 mieszkańców i 7 opiekunów. Chora kadra przebywa w izolacji domowej, z kolei zakażeni mieszkańcy są odizolowani od pozostałych osób i zabezpieczeni. Do zbiorowego zakażenia doszło również w ośrodku całodobowej opieki prowadzonej przez siostry zakonne w Kamesznicy. Dodatnie wyniki badań dotyczą (na razie) 12 mieszkańców i 5 pracowników.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here