Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

0
Laureaci olimpiady elektrycznej i elektronicznej; fot. Lech Gawin

Prestiżowa rywalizacja najlepszych uczniów szkół średnich w Polsce w grupach tematycznych: elektryczna, elektroniczna, mechatroniczna, teleinformatyczna, elektroniki i informatyki medycznej i informatyczna zakończyła się 1 kwietnia w Bieruniu. Olimpiada odbyła się pod auspicjami krakowskiej AGH.

– Rywalizacja przebiegała w kilku etapach – powiedział nam Jacek Witkowski, kierownik warsztatów szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. – Pierwszy z nich odbył się w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej 10 lutego br. Tam podczas testu pisemnego wyłoniono po 16 najlepszych w każdej kategorii. Od 31 marca oraz 1 kwietnia w bieruńskim PZS-ie odbyła się część praktyczna i finały – dodaje Witkowski.

Fot. Lech Gawin

Podajemy listę laureatów w poszczególnych kategoriach tematycznych:

  • kategoria mechatroniczna – Mateusz Figura z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku Białej,
  • kategoria elektryczna – Jan Sawczuk z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku,
  • kategoria elektroniki i informatyki medycznej – Maksym Prusisz z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli,
  • kategoria elektroniczna – Jacek Pikuła z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie,
  • kategoria informatyczna – Mirosław Błażej z Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie,
  • kategoria teleinformatyczna – Karol Wnęk  z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Przedstawiciele AGH wręczyli Teresie Horst, dyrektor PZS w Bieruniu pamiątkowy grawerton w podziękowaniu za organizację olimpiady.

Teresa Horst, dyrektor PZS w Bieruniu z pamiątkowym grawertonem AGH; fot. Lech Gawin

Tekst i zdjęcia: Lech Gawin

Dodaj komentarz