Okradł staruszkę w kościele

0
fot. RB

Okradł staruszkę w kościele. Wczoraj (13 lutego) nieznany sprawca okradł starszą kobietę w kościele przy ul. Paprocańskiej w Tychach.

Wystarczyła chwila nieuwagi, żeby 81-latka straciła torebkę wraz z dokumentami oraz kartą bankomatową.

– Wielokrotnie przestrzegaliśmy przed złodziejami podkreślając, że to „okazja czyni złodzieja”. Dla amatorów cudzego mienia nie ma znaczenia czy kradzieży dokona w sklepie, w autobusie, supermarkecie czy w kościele. Udowodnił to złodziej, który właśnie z kościoła, bez żadnych skrupułów ukradł starszej kobiecie torebkę wraz z dokumentami. Dlatego należy być czujnym – mówi st. asp. Barbara Kołodziejczyk z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Łupem złodziei padają torebki pozostawione bez nadzoru tak jak w przypadku wczorajszego zdarzenia, ale także portfele z tylnych kieszeni spodni, otwartych torebek, czy plecaków zawieszonych na plecach, a także telefony komórkowe, dokumenty czy klucze do samochodu.

Zdarza się, że zanim okradzeni zorientują się co się stało, złodziej za pomocą ich karty bankomatowej wyczyści im konto. Parkując samochody w różnych miejscach trzeba pamiętać o zamknięciu drzwi i szyb czy zabraniu z zasięgu wzroku wartościowych przedmiotów, które stanowią okazję dla złodzieja.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here