Olimpiada Przedszkolaków SPORTLANDIA 2018 w Tychach

0
źródło: Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra

Olimpiada Przedszkolaków SPORTLANDIA 2018 w Tychach. W piątek 8 czerwca na Stadionie Miejskim w Tychach odbędzie się Olimpiada Wielobojowa Przedszkolaków 2018 z Województwa Śląskiego i Małopolskiego – SPORTLANDIA 2018. Patronat honorowy nad tą imprezą objął Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

Sportlandia to specjalny program sportowy dla przedszkolaków realizowany pilotażowo w dwóch województwach. Organizatorem piątkowej Olimpiady Wielobojowej Przedszkolaków 2018 z Województwa Śląskiego i Małopolskiego są Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak informuje nas Paweł Janas, prezes fundacji Multiintegra, w olimpiadzie będzie uczestniczyć ponad 850 przedszkolaków z Tychów, Katowic, Mikołowa, Kobióra, Bierunia, Oświęcimia, Chełmka, Mysłowic, Jaworzna, Chrzanowa, Pszczyny i Polanki Wielkiej.

Pieniądze na organizację imprezy pochodzą, jak słyszymy, z programu ministerialnego „Sport Wszystkich Dzieci”. Spółka „Tyski Sport” udostępniła Stadion Miejski w Tychach.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here