Olimpijczyk dla Hospicjum

0
Stanisław Gazda, kadr/Hospicjum św. Ojca Pio

Olimpijczyk Stanisław Gazda, gwiazda polskiego kolarstwa lat 60. XX w., wsparł „Hospicyjną Rowerową Drużynę Odlotową”, która walczy w konkursie o 100 tys. zł z Fundacji Lotto.

Stanisław Gazda urodził się w 1938 roku w Pszczynie. Zdobył szóste miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 r. Zajmował czołowe miejsca w Wyścigach Pokoju, Tour de Pologne, Mistrzostwach Polski oraz w wyścigach dookoła Irlandii, Rumunii, Jugosławii, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Szkocji. Wielokrotnie odznaczany, m.in. otrzymał Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. [czytaj wywiad: Każdy chciał być Gazdą]

Stanisław Gazda wziął udział w klipie filmowym promującym możliwość przyłączenia się kolarzy i rowerzystów do Hospicjum św. Ojca Pio w rywalizacji „Odlottowa jazda”.

https://www.youtube.com/watch?v=VMZXNOloK4E

W zmaganiach bierze udział 30 organizacji społecznych z całej Polski. Walczą o nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Lotto. Najwyższa to 100 tys. zł.

Drużyna pszczyńskiego hospicjum to obecnie ponad 850 uczestników, którzy z własnej woli zarejestrowali się i przejechane na rowerze kilometry „przekazują” na rzecz hospicjum za pomocą aplikacji Endomondo. Rywalizacja trwa do 15 września. Drużyna pszczyńskiego hospicjum zdołała przeskoczyć z 17. miejsca na 7. Na koncie ma blisko 250 tys. przejechanych kilometrów.

Możliwość rejestracji w drużynie i pomocy hospicjum jest aktualna. Można zapisać się w każdej chwili.

Nagrodę z „OdLOTTOwej jazdy” pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych. „Domownicy” ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.

Szczegóły akcji znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here