Oliwia została mistrzynią Polski. Pomóż wyjechać jej na mistrzostwa świata

2
Oliwia Prędki ze złotym medalem mistrzostw Polski w pole dance; fot. arch. rodzinne

Oliwia Prędki z Tychów ma 13 lat. 20 maja br. zdobyła mistrzostwo Polski w pole dance sport (akrobatyka na drążku pionowym). Tym samym niezwykle utalentowana uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Hiszpanii. Wyjazd Oliwii na tę imprezę – ze względów finansowych – stoi pod znakiem zapytania. Rodzice dziewczyny poszukują darczyńców, którzy pomogliby sfinansować jej udział w zawodach.

Oliwia Prędki trenuje akrobatykę od piątego roku życia. Na co dzień udziela się w zespole cheerleaderek „Młode Wilki” GKS Tychy. Od dwóch lat ćwiczy pole dance sport w studio Fit Wizja pod okiem Aleksandry Bednarz. Trenuje co najmniej dwa razy w tygodniu, ale przed ważnymi zawodami niemal w każdej wolnej chwili. Jej występy charakteryzują się niezwykłą dynamiką i rozbudowaną choreografią.

W dniach 19-20 maja br. w Katowicach odbyły się II Mistrzostwa Polski Pole Sport IPSF. Przyjechały na nie najlepsze zawodniczki w kraju. Oliwia wykonała niespełna 4-minutowy układ do muzyki z filmu „Władcy Pierścieni”. Wygrała z wysoką notą 39,1 pkt. (druga punktacja we wszystkich kategoriach mistrzostw). Mistrzostwo Polski dało tyszance automatyczną kwalifikację na mistrzostwa świata, które już w lipcu odbędą się w Hiszpanii.

– Córka chce rozwijać swój talent. Wyjazd na zawody rangi światowej byłby dla niej dużą szansą na kolejny dobry wynik sportowy i zdobycie doświadczenia – mówi Dominika Prędki, mama Oliwii. – Zawody te trwają trzy dni. Pobyt i przelot dziecka oraz opiekuna trzeba pokryć z własnej kieszeni. Dlatego liczymy na państwa pomoc. Liczy się każda złotówka. Może zechce wspomóc nas firma lub fundacja? – dodaje mama Oliwii.

Pieniądze na wyjazd zbierane są także TUTAJ.

(J)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here