Orszaki Trzech Króli w Tychach, Bieruniu, Lędzinach i Bojszowach

0
Orszak Trzech Króli w Tychach w 2018 r.; fot. Dominik Gajda

W najbliższą niedzielę (6 grudnia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Po mszach świętych ulicami Tychów, Bierunia, Lędzin i Bojszów przejdą Orszaki Trzech Króli.

Tegoroczny orszak odbędzie się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, które nawiązuje do słów św. Jana Pawła II, wypowiedzianych przez papieża podczas pielgrzymki do Polski w 1979 r.

W Tychach Orszak Trzech Króli wyruszy po raz siódmy spod kościoła pw. św. Marii Magdaleny o godz. 12.45. Od rana przy kościele będzie działała żywa szopka, która będzie celem podróży Trzech Króli. Każde dziecko, które do godz. 11.00 zgłosi się w domu parafialnym, otrzyma nieodpłatnie strój orszakowy. Wszyscy uczestnicy orszaku, któremu towarzyszyć będą chóry, orkiestra i wspólne kolędowanie, otrzymają także korony, śpiewniki, flagi i pamiątkowe naklejki.  Orszak powędruje od rynku ulicą Bocheńskiego przez plac Baczyńskiego, a następnie ulicą Biblioteczną, Boczną, wróci na na rynek. Na trasie będzie m.in. dwór Heroda i gospoda w Betlejem.

W Bieruniu Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 11.30 po mszy św. w kościele pw. św. Barbary. Trasa orszaku prowadzić będzie ul. Węglową, królowej Jadwigi, Plantami Karola i ul. Budzyńskiej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam odbędą się jasełka i kolędowanie. Korony orszakowe są do odbioru w placówkach Bieruńskiego Ośrodka Kultury.

W Lędzinach Orszak Trzech Króli rozpocznie się przy kaplicy w Smardzowicach o godz. 14.30. Po przejściu do kościoła pw. Chrystusa Króla w Hołdunowie (organizator orszaku) odbędzie się wspólne kolędowanie. Trasa przemarszu wieść będzie ul. Ułańską, Miłą, Fredry, Lewandowskiej i Szewczyka.

Orszak Trzech Króli w Lędzinach; fot. Bogusław Żogała

W gminie Bojszowy o godz. 14.00 Orszak Trzech Króli wyruszy po raz piąty sprzed kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny w Bojszowach Nowych. Śpiewając kolędy, jego uczestnicy przejdą ulicami: bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Cichy Kącik, Korzenicką, Graniczną, Sierpową i wrócą do kościoła. Każde dziecko biorące udział w orszaku otrzyma niespodziankę.

Orszak Trzech Króli w Bojszowach; fot. Lech Gawin

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here