Ósmoklasiści przystąpili do egzaminów

0
fot. F1 Digitals z Pixabay

Dzisiaj (16 czerwca) ósmoklasiści przystąpili do egzaminów. Rozpoczęli od języka polskiego, jutro (17 czerwca) zmierzą się z matematyką, a w czwartek czeka ich egzamin z języka obcego nowożytnego.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, poinformowała, że do egzaminu ósmoklasisty przystąpi w Tychach  903 uczniów publicznych szkół podstawowych.

– Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godz.9.00 – mówi E. Grudniok. – Egzamin z języka polskiego uczniowie będą pisali 120 minut, z matematyki – 100 minut, a egzamin z języka obcego potrwa 90 minut.

– W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony: o 60 minut – w przypadku języka polskiego, o 50 minut – w przypadku matematyki oraz o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego – dodaje Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Prace ósmoklasistów, jak słyszymy, zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.

Ogłoszenie wyników i wydanie indywidualnych zaświadczeń dla egzaminowanych uczniów nastąpi 31 lipca.

Jak podaje UM Pszczyna, na terenie gminy Pszczyna do egzaminów w pierwszym terminie podeszły 463 osoby. Siedem osób zostało zwolnionych z tego obowiązku, gdyż są laureatami olimpiad i konkursów.

(pp), (r)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here