OSP Studzionka: droga odblokowana

0
Droga odblokowana, fot. OSP Studzionka/fb

Dziś (29.06) ok. godz. 14.00 Ochotnicza Straż Pożarna w Studzionce podała, że „odblokowano zamknięty w sobotę odcinek DW 933 w Studzionce”.  Droga była zamknięta z powodu podtopień i powstałej wyrwy.

Ostrzeżenie dla kierowców o wyrwie w drodze i zamkniętym odcinku DW 933 (od kościoła ewangelickiego w Studzionce do skrzyżowania ul. Wodzisławskiej i ul. Lipki w Mizerowie) przekazała 27 czerwca tuż po godz. 21.00 na swoim fanpage’u Ochotnicza Straż Pożarna w Studzionce.

Dziś (29.06) informacje w tej sprawie przekazał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. ZDW informuje, że przez całą niedzielę (28.06) trwały prace przy naprawie drogi technicznej na wysokości przebudowywanego przepustu na DW 933 w miejscowości Studzionka (gmina Pszczyna). Prace dotyczyły m.in. powstałej wyrwy w drodze.

„Nawalne deszcze padające w nocy z soboty na niedzielę sprawiły, że masy wody spływające z pól nie spłynęły systemem melioracyjnym i uszkodziły tymczasową drogę w kilku miejscach. Prace naprawcze przy jednej z wyrw zostały zakończone wczoraj. Kolejne uszkodzenia są naprawiane dziś. Warto także dodać, że odcinek DW 933 od ronda w Pszczynie do skrzyżowania z DK 81 jest przebudowywany. Na czas prowadzenia robót drogą dysponuje wykonawca, czyli firma Strabag. Na miejscu byli wczoraj przedstawiciele ZDW w Katowicach, którzy zapoznali się z sytuacją. Prawdopodobnie ruch zostanie przywrócony jeszcze dziś, tj. w poniedziałek, 29 czerwca br.” – poinformował ZDW.

Około godz. 14.00 OSP Studzionka zamieściła na swoim fanpage’u, że  zamknięty w sobotę odcinek DW 933 w Studzionce został odblokowany.

(t),  źródło: ZDW Katowice, OSP Studzionka

Wyrwa w jezdni i zalana droga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here