Ostatnie dni korzystania z wiaduktu. Objazd już wyznaczony

0
fot. ZB

W związku z planowanym wyburzeniem wiadukt na ul. Stefana Grota-Roweckiego w Tychach od 4 maja obiekt ten będzie zamknięty dla pieszych i samochodów. Stoi już tablica, która poinformuje o  objeździe, a na jezdni wymalowano odpowiednie pasy.

Od 4 maja nikt nie przejdzie, ani nie przejedzie przez wiadukt na ul. Stefana Grota-Roweckiego, ale pociągi pod wiaduktem będą jeszcze kursować normalnie. Dopiero w połowie czerwca br. powinno rozpocząć się wyburzanie tego obiektu i wtedy pasażerowie pociągów też powinni spodziewać się utrudnień.

W miejscu obecnego wiaduktu powstanie nowy – ma być gotowy w lipcu 2022 r. Obok, do połowy grudnia 2021 r., wybudowana powinna być kładka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja kosztować ma ok. 10 mln zł.

Wytyczono już objazdy. Na przykład samochody jadące ul. Stefana Grota-Roweckiego w kierunku ul. Dmowskiego będą musiały od 4 maja skręcić w ul. Dąbrowskiego i przejechać przez wykop kolejowy wiaduktem na ul. Wyszyńskiego, a następnie al. Jana Pawła II dojechać do ul. Dmowskiego. Tablice już postawiono i wymalowano żółte pasy na jezdni.

(pp)

Wiadukt na ul. Grota-Roweckiego zamkną na początku maja. A kiedy będzie burzony?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here