Ostrzelany trolejbus z pasażerami

0
Trolejbus linii B z uszkodzoną szybą; fot. 112Tychy.pl

Dziś (6 lutego) ok. godz. 12.30 na dworcu PKP w Tychach został ostrzelany trolejbus linii B. Prawdopodobnie z broni pneumatycznej (wiatrówka). Zniszczone zostały szyby pojazdu. Nikomu nic się nie stało.

Po godzinie 12.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tychach otrzymał zgłoszenie, że w jednym z tyskich trolejbusów doszło do awantury i aktów wandalizmu. Kierowca trolejbusu poinformował, że oczekuje na pomoc na terenie dworca autobusowego przy PKP Tychy. Skierowano tam patrol policji. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że w trolejbusie doszło do awantury. Jeden z pasażerów opuścił pojazd a następnie, najprawdopodobniej z wiatrówki, strzelił w jego szyby.

Jak informuje nas Krzysztof Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych, trwa postępowanie w tej sprawie prowadzone przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Nasz kierowca był długo przesłuchiwany. Złożył obszerne zeznania. Przedmiotem postępowania jest m.in. to czy do trolejbusu strzelano z broni palnej czy pneumatycznej. W tym pojeździe, jeżdżącym na linii B, mamy zainstalowane kamery, więc mam nadzieję, że nagranie z monitoringu przyczyni się do ustalenia przebiegu zdarzenia i sprawcy zniszczeń – mówi prezes Rogala.

W wyniku ostrzelania zniszczone zostały trzy szyby. Przebywającym w trolejbusie pasażerom nic się nie stało. Na miejsce wezwany został policyjny technik oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Zebrano odciski palców. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby będące świadkami tego zdarzenia.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here