Oto najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii – druga propozycja może Cię mocno zaskoczyć!

0

Energylandia słynie z naprawdę ekstremalnych atrakcji. Na odwiedzających ją gości czeka cała Strefa, która dedykowana jest właśnie nim – to właśnie tutaj powinniśmy zacząć naszą przygodę z Parkiem, jeżeli liczymy na to, że wiatr rozwieje nasze włosy, ciśnienie podskoczy, a krzyk będzie słychać naprawdę daleko. Oto najbardziej ekstremalne atrakcje, które czekają na nas w Energylandii!


amusement park
1. Hyperion

Oto prawdopodobnie najsłynniejsza atrakcja całego Parku, która premierę miała w lipcu 2018 roku. Szeroka kampania reklamowa sprawiła, że zainteresowanie właśnie Hyperionem sięgnęło zenitu. To największy i najszybszy Mega Coster w całej Europie, przygotowany we współpracy z takimi firmami, jak Intamin.

Konstrukcja osiągnęła 77 metry wysokości, przy czym pierwszy spadek liczy ich aż 80. Podczas przejazdu prędkość będzie osiągać zawrotną wartość 142 km/h, czekają na nas również tutele, efekty wodne, inwersje, obrotowe nachylenia toru, efekty grawitacyjne, dodatnie i ujemne przeciążenia, liczne zwroty czy ogromne prędkości osiągane podczas zakrętów. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z atrakcją prawdziwie ekstremalną, której po prostu nie możemy odpuścić czy pominąć. Tak czyni również wielu gości, którzy odwiedzają Hyperiona wielokrotnie, często podczas każdej wizyty w Parku.

2. Zadra

Zadra jest przykładem, że nie tylko w Strefie Ekstremalnej czekają na nas naprawdę niesamowite atrakcje. To ubiegłoroczna nowość, znajdująca się w ramach zupełnie nowej Strefy – Smoczego Grodu. To miejsca, gdzie średniowieczne zamki opanowane zostały przez starożytne smoki. Wszystkie atrakcje swoim klimatem nawiązują więc do tego fantastycznego świata. Nie inaczej jest z Zadrą – to najwyższy Wooden Roller Coaster na całym świecie! Mamy więc do czynienia z konstrukcją hybrydową, zbudowaną nie tylko ze stali, ale również drewna. Całość powstała we współpracy z takimi firmami, jak Rocky Mountain Constructions i Vekoma – specjalizują się one w projektowaniu i budowaniu roller coasterów dla największych i najbardziej popularnych parków rozrywki na całym świecie!

Zadra posiada niemal 64 metry wysokości a podczas przejazdu, który trwa niemal 2 minuty, czekają na nas aż 3 inwersje, spadek przy nachyleniu wynoszącym 90 stopni czy w końcu niezwykle wysoka prędkość, sięgająca aż 121 km/h. Jeżeli lubicie ekstremalne atrakcje, nie zapomnijcie odwiedzić również Zadry – zwłaszcza że jest to nowość, której mogliście do tej pory nie widzieć!

3. Moya Formuła

Moya Formuła to roller coaster, który premierę miał już kilka lat temu. To jednak cały czas atrakcja nadzwyczaj nowoczesna, atrakcyjna i chętnie odwiedzana przez licznych gości Parku. Wiele zmienia fakt, że to tzw. Launched Coaster – całość zakłada osiągania jak najwyższych prędkości w jak najkrótszym czasie, wszystko dzięki magnetycznemu systemowi napędowemu, który wagoniki niemal wystrzeliwuje! W praktyce osiągniemy prędkość około 100 km/h w czasie około 2 sekund! Jednocześnie, będziemy tutaj mieli do czynienia z przeciążeniami, które sięgać będą 4,5 G!

Pętle, inwersje, przejazd o długości 560 metrów – naprawdę nie ma tutaj miejsca na nudę. Jednocześnie, jest to również idealna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z naprawdę ekstremalnymi atrakcjami. Moya Formuła to najnowocześniejsza tego typu konstrukcja w Europie, która spełnia najwyższe parametry bezpieczeństwa.

Powyższe trzy atrakcja to jedynie fragment tego, co czeka nas w Energylandii. Mayan, Tsunami Drop, Aztec Swing czy Space Gun – to kolejne ekstremalne atrakcje, których nie możecie pominąć. Pamiętajcie, że decydując się na zakup biletu, możecie spędzić w Energylandii cały dzień, dzięki czemu na pewno uda Wam się sprawdzić wszystkie atrakcje, które Was interesują. Bilety wygodnie kupicie pod adresem https://ticket.energylandia.pl, jednak zanim odwiedzicie Energylandię, nie zapomnijcie sprawdzić wszystkich atrakcji, dokładnie opisanych na stronie Parku, aby wiedzieć, gdzie chcecie udać się w pierwszej kolejności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here