Otwarcie wyremontowanej Strefy Saun

0
W Strefie Saun w Pawłowicach, fot. UG Pawłowice
Reklama

28 maja w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach odbyło się otwarcie nowo wyremontowanej Strefy Saun.

Jak podaje UG Pawłowice, można korzystać z czterech saun: parowej (rzymskiej), suchej (fińskiej), mokrej oraz z sauny INFRARED połączonej z tężnią solną. „Ta ostatnia jest alternatywą dla tradycyjnej sauny, bo w saunie na podczerwień nie jest ogrzewane powietrze, a jedynie ludzkie ciało. Ta właściwość od lat jest wykorzystywana w medycynie w leczeniu bólu, stanów zapalnych czy pourazowych” – informuje rzecznik UG.

Strefa Saun, fot. UG Pawłowice

Łączna powierzchnia Strefy Saun to ok. 130 metrów kwadratowych. Ponadto zamontowano „lodospad”, który pozwoli szybko się schłodzić. W przestronnej strefie wypoczynkowej ustawione są leżaki, można wyjść na taras.

Czerwoną wstęgę na otwarcie saun przecięli wójt Franciszek Dziendziel i dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Tomasz Porwisz. Obecni byli również m.in. pracownik Gminnego Zespołu Komunalnego Arkadiusz Skuza, jednocześnie kierownik tej budowy, oraz zastępca przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice Grzegorz Cyrulik.

Przecięcie wstęgi, fot. UG Pawłowice

„Czas, w którym obiekty sportowe zostały wyłączone z użyteczności publicznej z powodu wprowadzonych obostrzeń, został wykorzystany na przeprowadzenie właśnie tej inwestycji. Prace budowlane wykonane zostały w przeważającej mierze przez pracowników GOS, przy wsparciu pracowników z Gminnego Zespołu Komunalnego” – informuje UG Pawłowice.

Reklama

Projekt wykonała architekt Marta Hojna z Biura Projektowo-Realizacyjnego „Dekor Studio” z Krakowa. Koszt całej inwestycji to ok. 600 tys., w całości pokryty z budżetu gminy.

Strefa Saun, fot. UG Pawłowice

(r), źródło: UG Pawłowice

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here