Otwarcie żłobka i przedszkola z Karoliną Nają i Ireneuszem Krosnym

0
Karolina Naja i Ireneusz Krosny wraz z dziećmi przecinają wstęgę, otwierając nowe placówki SportArtu; fot. J. Jędrysik
Reklama

Dziś (14 września) sieć Żłobków i Przedszkoli Sportowo-Artystycznych SportArt otworzyła w Tychach kolejne placówki. W uroczystości wzięli udział przyjaciele SportArtu – Karolina Naja, medalistka olimpijska w kajakarstwie oraz mim Ireneusz Krosny.

– To nasz czwarty żłobek i dziewiąte przedszkole w Tychach – poinformowała nas Iwona Porembska, dyrektor pedagogiczna SportArtu. Otwarto je na piętrze pawilonu przy ul. Armii Krajowej 1, należącego do spółdzielni mieszkaniowej „Oskard”. Pomieszczenia wymagały prac adaptacyjnych.

Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: Karolina Naja, pochodząca z Tychów multimedalistka olimpijska w kajakarstwie oraz mim Ireneusz Krosny. Sportsmenka i artysta są ambasadorami SportArtu. Razem z dziećmi przecinali wstęgi (osobno otwierano żłobek i przedszkole). Obecna była również Barbara Konieczna, przewodnicząca Rady Miasta Tychy oraz Piotr Polis, prezes Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” oraz Paweł Janas, założyciel i dyrektor organizacyjny SportArtu.

Dzieci mogły zobaczyć medale (srebrny i brązowy), które Karolina Naja zdobyła na olimpiadzie w Tokio i zawiesić je sobie na szyi. Maluchy dowiedziały się, że sukcesy w sporcie i w życiu osiąga się wytrwałą i sukcesywną pracą. Nie obyło się bez prezentów dla nowego żłobka i przedszkola.

Przypomnijmy, że w tym roku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” doceniła, że SportArt z rodzinnej, kilkuosobowej firmy rozrósł się do jednej z największych i najbardziej utytułowanych instytucji oświatowych w Polsce dla dzieci w wieku od roku do siedmiu lat. Żłobki i Przedszkola SportArt obecnie kształcą blisko 700 dzieci. Jednocześnie zachowały unikatowy charakter kameralnych placówek z rodzinną atmosferą i poszanowaniem dla polskich tradycji. SportArt opatentował wiele unikatowych form i metod zajęć projektowych oraz sposobów działania.

Reklama

Żłobki i Przedszkola SportArt, dzięki współpracy z miastem Tychy, od kilku lat działa w systemie oświaty publicznej i oferuje miejsca w swoich placówkach w ramach gminnej rekrutacji miejskiej. – To był trafiony pomysł ówczesnej wiceprezydent Darii Szczepańskiej, który rozwiązał problem niedoboru miejsc w przedszkolach w naszym mieście – podkreśla Paweł Janas.

W tym roku patronem SportArtu zostanie Henryk Jerzy Chmielewski „Papcio Chmiel” (1923-2021), twórca komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here