„Pąki białych róż” – patriotyczne piosenki na nowo

0
Reklama

„Pąki białych róż” – patriotyczne piosenki na nowo. PUSZ to projekt muzyczny Pawła Osickiego, wokalisty, architekta, producenta muzycznego i perkusisty m.in. kultowej grupy Pogodno. Grupa wydała album pt. „Pąki białych róż”. Znalazły się na niej nowoczesne wersje znanych piosenek patriotycznych i ludowych, takich jak: „Pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Rota” czy „Czerwone jabłuszko”.

Usłyszymy je w środę 11 listopada o godz. 19.00 w Teatrze Małym w Tychach. Bilety kosztują 15 zł.

Muzyka jest wieloplanowa i oscyluje pomiędzy alternatywą, elektroniką, jazzem oraz muzyką pop. Jak mówi Osicki: „Pomysł na nagranie tej płyty zrodził się w 2009 r. Inspiracją były rodzinne opowieści i tradycje. Zainteresowany tematem polskich pieśni patriotycznych i legionowych, szybko zauważyłem, że muzyka ta ma potencjał ponad historyczny, czysto muzyczny i wymaga odświeżenia, nowych interpretacji.

Reklama

Po półtorarocznej pracy nad aranżacją i nagraniami wybranych utworów, zaprosiłem Stanisława Soykę, Antoniego Gralaka, Sławomira Jaskułke oraz pozostałych muzyków, by nadać utworom finalny kolor i kształt. Treści tekstowe piosenek zostały skrócone o pewne wersy i zwrotki, by podkreślić to, co w nich ponadczasowe i co kreuje ich współczesną narrację.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here