Paulina Klimas mistrzynią Polski w supersprincie

0
Paulina Klimas został mistrzynią Polski w supersprincie; fot. arc

Paulina Klimas, pochodząca z Ćwiklic zawodniczka AZS AWF Katowice została mistrzynią Polski w supersprincie. To odmiana triathlonu. Zawody odbyły się 15 maja w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

Na supersprint składają się następujące dystanse: 300 metrów pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2,2 km biegu.

Paulina Klimas zdobyła tytuł mistrzowski po emocjonującej walce do ostatnich metrów. Mieszkanka Ćwiklic pokonała dystans w 25 minut i 43 sekundy. Druga na mecie Magdalena Sudak straciła do Pauliny tylko 17 sekund.

Szczegółowe wyniki Pauliny: pływanie – 4:44 (T1 00:37), rower – 12:44 (T2 00:34), bieg – 7:03, finisz 25:43.

Paulina na najwyższym stopniu podium; fot. arc

Podczas zawodów w Katowicach Paulina zdobyła kwalifikacje na mistrzostwa Europy, które odbędą się Austrii. Miesiąc temu, na bardzo silnie osadzonym Pucharze Europy w Melilli (Hiszpania), Polka zajęła 20 miejsce.

Paulina Klimas zaczynała przygodę ze sportem w wieku 16 lat od pływania w klubie Gilus Wola. Była mistrzynią Polski juniorek na 100 m stylem klasycznym. Potem, kontynuowała naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu i klubie AZS AWF Katowice. Pływała w finałach mistrzostw, Polski seniorek, a w sztafecie 4 x 100 m kraulem została mistrzynią Polski.

Po ukończeniu liceum Paulina rozpoczęła studia na AWF w Katowicach i zmieniła dyscyplinę sportu na triathlon. Już w pierwszym roku startów zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Polski w sprincie i na dystansie olimpijskim, tj. 1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Paulina była już wicemistrzynią, Polski seniorek na dystansach: olimpijskim i w sprincie.

Po zmianie trenera (Mateusz Kazimierczak) w tym roku w Rumii Paulina osiągnęła wicemistrzostwo Polski elity w duatriatlonie (5 km biegu, 20 km roweru i 2,5 km biegu).