Paweł Grosman na podium w konkursie „Śląski Prometeusz”

0
Paweł Grosman, źródło: UM Tychy

Paweł Grosman, pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach zajął trzecie miejsce w konkursie „Śląski Prometeusz 2019” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

– Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie wybitnych, wyróżniających się pracowników pomocy społecznej i integracji społecznej w województwie śląskim, którzy swoją postawą i zaangażowaniem wyróżniają się wśród innych pracowników systemu – informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. – Misją konkursu jest także promocja zawodów pomocowych, podniesienie ich prestiżu i poprawy wizerunku.

Nagrody „Śląski Prometeusz 2019” wręczono w czterech kategoriach konkursowych: pracownik socjalny, opiekun/asystent/pielęgniarka, terapeuta/specjalista reintegracji oraz pracownik obsługi. Uroczysta gala odbyła się 29 listopada w Bytomskim Centrum Kultury Becek w Bytomiu.

– Dziś miałem przyjemność odebrać wojewódzką nagrodę dla pracowników systemu pomocy i integracji społecznej „Śląski Prometeusz”. Wyróżnienie to było możliwe dzięki niezwykłym osobom, z którymi mam przyjemność pracować, a na których pomoc i wsparcie zawsze mogę liczyć! Bez was, to gdzie dziś się znalazłem nie byłoby realne! – mówił 29 listopada po odebraniu nagrody Paweł Grosman.

Od 2010 r. Paweł Grosman pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tychach jako pracownik socjalny. W 2017 roku uzyskał I stopień specjalizacji, a w 2019 – II stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny, ukończył również specjalizację z zakresu organizacji  pomocy społecznej.

– Poza wzorowym wypełnianiem obowiązków służbowych Paweł jest osobą bardzo aktywną w obszarze różnych inicjatyw społecznych: jest współtwórcą projektu socjalnego „Bezpieczny senior” (którego celem było zwiększenie świadomości osób starszych na temat istniejących zagrożeń), a także inicjatorem i koordynatorem projektu „Bosonodzy”, w ramach którego powstała ścieżka sensoryczna – mówi Marianna Feith, dyrektor MOPS Tychy. – Cieszę się, że mam w swoim zespole takiego pracownika, którego cechuje profesjonalizm daleko przekraczający ramy wynikające z pełnionej roli zawodowej.

Konkurs „Śląski Prometeusz” odbył się pod patronatem Izabeli Domogały, członka zarządu województwa śląskiego.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here