PHL: GKS Tychy w ćwierćfinale zagra z GKS-em Katowice

0
Radosław Galant (z lewej) wrócił do składu tyszan po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją (fot. Michał Pawlak)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej hokeiści GKS-u Tychy wygrali 6:1 z JKH GKS-em Jastrzębie, mimo, że przegrywali 0:1. Zwycięstwo dało im pozycję lidera przed rozpoczynającymi się play-offami.

Tyszanie przegrywali 0:1 od 14. minuty, ale w samej końcówce pierwszej tercji za sprawą Marcina Kolusza, wracającego po kontuzji Radosława Galanta oraz Adama Bagińskiego objęli prowadzenie 3:1.

W kolejnych tercjach tylko powiększali przewagę – kolejne bramki zdobywali Bartłomiej Pociecha, Mateusz Bepierszcz i Andrei Makrov.

Podopieczni Jirzego Szejby wygrali 6:1 i zajęli pierwsze miejsce w tabeli sezonu zasadniczego. W ćwierćfinale w rywalizacji do czterech zwycięstw zmierzą się z Tauronem HC GKS-em Katowice.