Pierwsza wygrana w sezonie

0
Radość Bartosza Szeligi po zdobyciu bramki dla GKS Tychy; fot. Łukasz Sobala

W trzeciej kolejce Fortuny 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zdobyli w końcu komplet punktów. 12 września (sobota) Trójkolorowi pokonali na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 2:0 (1:0). Gole zdobyli dwaj Bartosze: Biel i Szeliga. Prawie całą drugą połowę tyszanie grali w dziesiątkę.

Po bezbramkowym remisie ze Stomilem Olsztyn, porażce w Sosnowcu 0:3, tyszanie wygrali swój pierwszy mecz w tym sezonie.

GKS już w czwartej minucie wyszedł na prowadzenie po golu Bartosza Biela. Otrzymał on dośrodkowanie z prawej strony od Bartosza Szeligi i w polu karnym mocnym, mierzonym uderzeniem pokonał Szymona Tokarza.

Potem piłka dwukrotnie wpadała do bramki tyszan, ale żadnej z tych bramek nie uznał sędzia. W 22 minucie Maciej Korzym dobijał piłkę z kilku metrów, ale był na pozycji spalonej. Później z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Maciej Małkowski, a strzał głową oddał Michal Piter-Bučko. Piłka przekroczyła linię bramkową, ale tym razem sędzia dopatrzył się przewinienia na zawodniku z Tychów i odgwizdał rzut wolny.

W 35 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z narożnika boiska do piłki wyskoczył Jan Biegański, uderzając tuż obok słupka.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się pechowo dla GKS-u. W 48 minucie czerwoną kartką za faul taktyczny powstrzymujący natarcie rywali (Korzym był już sam na sam z Jałochą) został ukarany Kamil Szymura i tyszanie grali w dziesiątkę. Nie przeszkodziło im to podwyższyć wyniku. W 56 minucie gola zdobył Bartosz Szeliga po dośrodkowaniu Łukasza Monety z rzutu rożnego.

W 68 minucie na 3:0 mógł wynik podwyższyć Bartosz Biel, ale w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gości strzelił nad poprzeczką.

W końcówce meczu sędzia po raz trzeci nie uznał gola dla Sandecji. Ponownie Korzym umieścił futbolówkę w bramce, ale arbiter ponownie dopatrzył się przewinienia.

12 września 2020 r., Stadion Miejski w Tychach

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: 4’ Bartosz Biel, 56’ Bartosz Szeliga.

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Bartosz Szeliga, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz, Bartosz Biel, Jakub Piątek (69′ Oskar Paprzycki), Jan Biegański, Łukasz Grzeszczyk (53′ Łukasz Sołowiej), Łukasz Moneta (69′ Dominik Połap),

Sandecja: Damian Nowak – Szymon Tokarz, Michal Piter-Bućko, Tomasz Boczek, Adrian Basta (69′ Bartłomiej Kasprzak), Adrian Danek, Maciej Małkowski, Wojciech Kamiński (85′ Kamil Ogorzały), Michał Walski (70′ Rafael Victor), Damian Chmiel, Artem Dudik (46′ Paweł Mandrysz), Maciej Korzym

Kartki: czerwona – 48’ Kamil Szymura, żółte – 63’ Jakub Piątek, 72’ Jan Biegański – 45’ Michał Walski.

Widzów: 2463.