Pierwszy zielony przystanek w Tychach. Zakończył się montaż

0
Zielony przystanek w Tychach; fot. TZUK
Reklama

Na przystanku autobusowym „Tychy Tęcza” zakończył się montaż pierwszego zielonego przystanku w mieście. Roślinna aranżacja ma nie tylko cieszyć oko, ale latem będzie miała za zadanie schładzać temperaturę powietrza, aby oczekiwanie na autobus w nagrzanym miejscu było mniej uciążliwe.

Na przystanku Tychy Tęcza przy alei Niepodległości (stanowisko 7 w kierunku skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego) zakończył się montaż zielonego przystanku. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa – duża przestrzeń wybrukowanego parkingu oraz chodniki powodują nagrzewanie się tego miejsca latem. Zasadzona roślinność ma dawać cień i obniżać odczuwalną temperaturę powietrza przy wiacie przystankowej.

– W ramach inwestycji, za wiatą przystankową zamontowane zostały metalowe konstrukcje na pnącza, rozebrany został fragment nawierzchni pod roślinność oraz założone zostały betonowe obrzeża. Przygotowano również podłoże do sadzenia roślin, zamontowana jest betonowa donica na kwiaty i zasadzono część roślin –   informuje Tyski Zakład Usług Komunalnych.

Na zielonym przystanku będą rosły pnącza, byliny oraz rośliny zimozielone, takie jak pluskawica, powojniki, liliowce, bluszcze, winorośle czy cisy. W pełni przystanek zazieleni się wiosną.

Koszt inwestycji to niecałe 20 tysięcy złotych.

Reklama

(DLAP), (J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here