Pięścią w twarz i w nogi z kebabami

0
Zatrzymany sprawca rozboju; fot. KPP Mikołów

Policjanci zatrzymali 20-latka, który 30 grudnia w Łaziskach Górnych napadł na dostawcę kebabów. Jego łupem padły trzy kebaby oraz termiczna torba. Mężczyzna będzie odpowiadał za rozbój.

Jak wynika z ustaleń policjantów, 30 grudnia po godz. 22.00 na ul. Wyzwolenia pracownik firmy gastronomicznej z Mikołowa udał się do Łazisk Górnych z zamówionym towarem. Były to trzy kebaby, które mężczyzna przewoził w termicznej torbie. Kiedy dostawca wyciągał ją z samochodu, podszedł do niego 20-letni łaziszczanin, który najpierw wprowadził dostawcę w błąd co do miejsca dostarczenia jedzenia, następnie wyrwał mu torbę z kebabami, uderzył pięścią w twarz i uciekł.

Zuchwała kradzież mieszkańcowi Łazisk Górnych nie uszła jednak płazem. Stróże prawa z miejscowego komisariatu namierzyli sprawcę, który następnego dnia został zatrzymany i trafił do aresztu. Tłumaczył, że nadarzyła się okazja, więc ją zwyczajnie wykorzystał.

1 stycznia sprawca usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży. Okazało się, że 20-latek miał na swoim koncie kilka kradzieży w sklepach, których dokonał w wakacje. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here