Pieśni trubadurów i truwerów

0
Fot. Michał Grzybczak

W Muzeum Miejskim (Dawna Młótownia przy ul. Katowickiej) 14 października o godz. 18.00 odbędzie się na koncert pieśni średniowiecznych trubadurów i truwerów w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Scandicus. Wstęp 10 zł.

Zespół wykonuje muzykę średniowieczną, przede wszystkim wokalną. W jego repertuarze znajdują się pieśni zarówno religijne, jak i świeckie. Scandicus koncertuje w całej Polsce; grupa brała udział m.in. Międzynarodowych Spotkaniach z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Salve Regina” w Wigrach, w IV Międzynarodowym Festiwalu im. Agricoli w Świebodzinie. Chętnie występuje również w muzeach i podczas obchodów uroczystości związanych z upamiętnieniem wydarzeń historycznych.W 2008 roku zespół wydał płytę „Laudario di Cortona”. Utwory z tej płyty prezentowane były w programie II Polskiego Radia oraz w Radiu Katowice i Radiu eM.

W czasie koncertu w Dawnej Młótowni usłyszymy muzykę trubadurów i współczesnych im autorów z XII i XIII wieku. Jest to materiał pochodzący z płyty „Brid one brere”, wydanej przez Scandicus w 2010 r. Koncert dofinansowano z programu Tyskie Inicjatywy Kulturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here