Pijana matka opiekowała się dwulatkiem

0
fot. KPP Pszczyna

Pijana matka opiekowała się swoim dwuletnim synkiem. W chwili interwencji policjantów mieszkanka Piasku (gmina Pszczyna) miała w swoim organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może grozić jej nawet do 5 lat więzienia.

– W ten weekend pszczyńscy policjanci zostali zaalarmowani przez zaniepokojonego mieszkańca Piasku o sprawowaniu opieki nad małym dzieckiem przez nietrzeźwą matkę. Mundurowi pojechali pod wskazany adres celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia ewentualnej interwencji. Przeprowadzone na miejscu badanie wskazało w organizmie nieodpowiedzialnej matki ponad 3 promile alkoholu. Towarzyszący jej w biesiadzie ojciec i kuzyn również byli nietrzeźwi – relacjonuje 12 grudnia st. asp. Karolina Błaszczyk z KPP w Pszczynie.

Policjanci ustalają, czy tego typu sytuacje zdarzały się już wcześniej. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, 40-letnia mieszkanka Piasku będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi. O sytuacji malucha zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Póki co chłopczyk trafił do pogotowia rodzinnego.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie go na niebezpieczeństwo. Prawo w takich przypadkach przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Pszczyna

Dodaj komentarz