Pijana w płot kościoła

0
Kościół pw. św. Mikołaja biskupa; fot. gm

46-latka wjechała samochodem w ogrodzenie kościoła w Borowej Wsi. Wyczuwalna silna woń alkoholu nie pozostawiała wątpliwości, że kobieta jest nietrzeźwa.

16 września o godzinie 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał informację o incydencie, do którego doszło w sołectwie Borowa Wieś.

Świadek powiadomił, że kierująca samochodem fiatem doblo wjechała w ogrodzenie parafii pw. św. Mikołaja biskupa. Skierowani na miejsce dzielnicowi zatrzymali kobietę, od której wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

46-letnia mieszkanka gminy Gierałtowice musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Prowadzone też będzie wobec niej dochodzenie z artykułu 178 a Kodeksu karnego (prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości).

Policja przypomina co grozi kierującym na podwójnym gazie. Prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo.

Kodeks przewiduje w tym przypadku grzywnę wymierzoną w stawkach dziennych uzależnioną od dochodu lub karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do dwóch lat. Sąd orzec może też zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

(J). źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here