Pijany kierowca za spowodowanie kolizji trafił za kratki

0
Samoobsługowe stanowisko z alkomatem w KMP Tychy; fot. ZB

Pijany kierowca za spowodowanie kolizji trafił za kratki. Wczoraj (6 lutego) do policyjnego aresztu trafił kierowca skody, który na ul. Bibliotecznej w Tychach spowodował kolizję. Był pijany.

Jak komunikuje Komenda Miejska Policji w Tychach 6 lutego ok. godz. 14.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Bibliotecznej w Tychach.

– 59-letni tyszanin, kierujący skodą fabią, po zatrzymaniu się przed znakiem „STOP”, nagle zaczął wykonywać manewr cofania – informuje KMP. – Cofając, uderzył w hyundaia stojącego za skodą. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak czujny kierowca hyundaia wyczuł woń alkoholu od sprawcy zdarzenia drogowego. Zaniepokojony powiadomił policjantów.

Policja, jak słyszymy, sprawdziła trzeźwość obu kierowców. Okazało się, że 59-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Na razie zatrzymano mu prawo jazdy. Odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale i za jazdę w stanie nietrzeźwym – za co grozi wyrok nawet 2 lat więzienia.

KMP dziękuje kierowcy hyundaia za przekazanie informacji.

– Pomimo tego, iż doszło do kolizji i teoretycznie można by rozwiązać sprawę bez udziału policji, to w sytuacji podejrzenia, że kierowca jest nietrzeźwy konieczna jest interwencja mundurowych – słyszymy w KMP Tychy. – Dzięki takiej reakcji tyscy policjanci zatrzymali już niejednego nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że postawa kierowcy hyundaia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Policja przypomina jednocześnie, że w holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. Każdy samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, nie odrywając oficera dyżurnego od bieżącej pracy. Policja zachęca wszystkich potencjalnych kierowców, wątpiących w swój stan trzeźwości, do skorzystania z samoobsługowego, policyjnego alkomatu.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here