Pijany rowerzysta był agresywny wobec ratowników medycznych i policjantów. Nie dał sobie pomóc

0
Po alkoholu lepiej nie wsiadać na rower; fot. pl.freepik.com
Reklama

Pijany rowerzysta był agresywny wobec ratowników medycznych i policjantów. Nie dał sobie pomóc. Jak wytrzeźwiał, to wyraził skruchę i przeprosił. Wcześniej nieźle narozrabiał.

W sobotę 3 lipca około godz. 21.00 35-letni mieszkaniec Bierunia wywrócił się na rowerze. Był pijany. Wymagał pomocy medycznej. Próbowali mu jej udzielić ratownicy z karetki pogotowia. Jednak mężczyzna był bardzo agresywny i chciał uciec z karetki.

Ratownicy poprosili o pomoc policjantów. Mundurowi próbowali uspokoić agresora, ale gdy ten usłyszał, że musi być przewieziony do szpitala na badania, wpadł w furię. Nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń i znieważył policjantów. Pijany agresor swoim zachowaniem wypełnił znamiona przestępstwa znieważenia, za co grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności.

Na uwagę zasługuje fakt, że po wytrzeźwieniu 35-latek stawił się w bieruńskiej komendzie, gdzie okazał skruchę za swoje nieodpowiednie zachowanie i przeprosił policjantów. – To dobra postawa, która jednak nie zwalnia mężczyzny z odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo – mówi rzecznik prasowa KPP Bieruń.

(J), źródło: KPP Bieruń

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here